+90 532 647 89 07 cuneyt@kesfettur.com
Dünyayı Bizimle Keşfet
+90 532 647 89 07 cuneyt@kesfettur.com
Dünyayı Bizimle Keşfet

Küba Turu

(11 Reviews)
9 Gün
 • 29 Nisan - 8 Mayıs 2021 ve 18-27 Kasım 2021
 • Başlangıç İstanbul Havalimanı
 • Katılımcı sayısı : 16 kişi
 • 9 Gün
 • Katılımcı yaş sınırı + 6

KÜBA TURU

29 Nisan – 8 Mayıs / 18 – 27 Kasım 2021

29 Nisan / 18 Kasım 2020: İstanbul’dan aktarmalı uçuşumuzla Havana’ya uçuş.

30 Nisan / 19 Kasım 2020: Uçağın Havana’ya varışıyla birlikte havalimanında karşılama ve konaklama evine transfer olacağız. Kısa bir dinlenme ardından gün içinde Eski Havana’yı gezeceğiz. El Capitolio, Büyük Tiyatro, Parque Central, Obispo Caddesi, Plaza de Armas Meydanı, Plaza San Francisco de Asis Meydanı, Mercadares Sokağı ve Plaza Vieja Meydanı gibi kentin en çok ziyaretçi çeken bölgelerini ve ayrıca yaşamla dolu sokaklarını göreceğiz. Eski Havana gezisinde, ülkenin İspanyol sömürgesi altında olduğu yılları, Havana’nın gelişimini, 1959 Küba Devrimi öncesi koşulları ve Devrimini rehberimizle konuşacağız.  Akşam yemeğimizi güzel bir restoranda yedikten sonra konaklama Havana’da otelimizde olacak.

1 Mayıs / 20 Kasım 2020: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra güne Devrim Müzesini gezerek başlayacağız. Küba Devriminin öncesini, mücadele yıllarını ve sonrasını konuşarak turumuzu yapacağız. Ardından Malecon sahilinde yer alan Atatürk Büstü ziyaret edeceğiz.. Devamında Plaza de la Catedral Meydanını ve burada yer alan Katedrali gezeceğiz. Bir kahve molası verdikten sonra eski Havana’nın arka sokaklarında kaybolacak ve Havanalıların hayatına tanıklık edeceğiz. Akşam yemeğimizi güzel bir restoranda yedikten sonra dinlenme için  Havana’da  otelimizde olacağız.

2 Mayıs / 21 Kasım 2020: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra puro fabrikasını ziyaret ederek ünlü Küba purolarının yapılış sürecini göreceğiz. Centro Habana sokaklarına gezecek ve bol bol fotoğraf çekeceğiz. Callejon de Hamal sokağındaki duvar resimlerini fotoğraflayarak Küba’da Afrika köklerini konuşacağız. Havana Üniversitesi, Habana Libre oteli ve Otel Nacionali ziyaret edip, Küba’nın Amerikan mafyasının yatırım alanı ve etkisi altında olduğu yılları ve etkilerini konuşacağız. Güzel bir restoranda akşam yemeği sonrası konaklama Havana’da otelimizde olacak.

3 Mayıs / 22 Kasım 2020: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra ülkenin batısına, dünyanın en kaliteli puro tütünlerinin yetiştirildiği, bir doğa harikası Vinales Vadisine günübirlik gezi yapacağız. Yerel üreticiden tütün ve puro bilgisi alacak, ünlü Yerli Mağarası içinde hem yürüyerek hem de mağara içindeki nehirde motor botla gezerek sarkıt oluşumlarını göreceğiz. Burada 120 metreye 80 metre ebatıyla Dünyanın en büyükleri arasında yer alan dağa yapılmış büyük duvar resmini ziyaret edeceğiz. Küba’nın kırsal hayatını ve doğasını da gözlemleyecek ve sonrasında akşam yemeğine geçeceğiz. Konaklama Havana’da otelimizde olacak.

4 Mayıs / 23 Kasım 2020: Sabah kahvaltısı sonrası Havana’dan ayrılarak ülkenin güneyine ineceğiz. İlk ziyaret yerimiz Cienfuegos kenti olacak. Güneyin İncisi olarak tanımlanan kent, sahip olduğu kolonyal mimari örnekleriyle Unesco Dünya Mirası Listesindedir. Yola devam ederek Trinidad kentine ulaşacağız. Eski sokakları, taş döşeli yolları ve elbette harika gece eğlencesiyle Küba seyahatlerinin en unutulmaz bölgesi olacak. Akşam yemeğimiz sonrası konaklama Trinidad’da otelimizde olacak.

5 Mayıs / 24 Kasım 2020: Sabah kahvaltımız sonrası Trinidad’dan ayrılarak Manaca Iznaga’ya varacağız. Eski şeker kamışı işleme tesisi olan köyü ve 44 metre yüksekliğiyle Küba’da kolonyal dönemden kalan en yüksek yapı olan köle gözetleme kulesini ziyaret edeceğiz. Yolumuza Escambray dağlarının manzarası eşliğinde küçük yerleşim birimlerinin arasında devam ederek Santa Clara kentine ulaşacağız. Küba Devriminin kahramanı Arjantinli Doktor Ernesto “Che” Guevara müzesini, Che ve Bolivya’da Onunla beraber savaşıp ölen arkadaşlarının mezarlarını, Küba Devriminin en önemli olaylarından Zırhlı Tren baskının yapıldığı yerde yer alan müzeyi ziyaret edeceğiz. Küba Devrimini, Santa Clara savaşını ve elbette Che’yi konuşacağız. Günün sonunda Havana’ya ulaşacağız ve akşam yemeğine geçeceğiz. Konaklama Havana’da otelimizde olacak.

6 Mayıs / 25 Kasım 2020: Sabah kahvaltı sonrası Real Fuerza kale müzesini gezerek, kolonyal döneme ait su altından çıkartılmış eserleri göreceğiz. Havana Club Rom müzesini ziyaret ederek, Küba Romunun tarihi ve yapılış süreci hakkında bilgileneceğiz. San Jose çarşısını gezerek hediyelik ve hatıra alışverişlerini tamamlayacak ve ardından kahve molası vereceğiz. Konaklama Havana’da otelimizde olacak.

7 Mayıs / 26 Kasım 2020: Sabah kahvaltı sonrası bu güzel kent Havana ile vedalaşmak için üstü açık klasik Amerikan arabalarıyla 1 saat kent turu yapacağız. Ayrıca kentin karşı kıyısına geçerek, kıtanın ikinci büyük İsa heykelinin olduğu tepeden Havana’yı bir de dışarıdan fotoğraflayacağız. Günün geri kalan zamanımızda serbest zaman yaparak Havana sokaklarında dilediğiniz gibi vakit geçireceksiniz. Son akşam  veda yemeğimizi yedikten sonra konaklama için Havana’daki otelimize geçeceğiz.

8 Mayıs / 27 Kasım 2020: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra uçağınızın kalkış saatine uygun olarak havalimanına transferiniz gerçekleşecek ve Küba’dan ayrılacağız.

 

Programa dahil olanlar:

 • 7 gece Havana ve 1 gece Trinidad’da özel turizm evlerinde oda/kahvaltı konaklama (her odada kendine ait bağımsız banyo tuvaleti bulunan, otel odası olarak dizayn edilmiş klimalı evlerdir)
 • Havalimanında karşılama, geliş ve gidiş havalimanı transferleri
 • Belirtilen müzelerin giriş ücretleri
 • Klasik Amerikan arabalarıyla şehir turu
 • Vinales Vadisi gezisi ve belirtilen ziyaret yerlerinin giriş ücretleri
 • Cienfuegos ziyareti
 • Manaca Iznaga gezisi ve kule giriş ücreti
 • Tur boyunca Türkçe ve İspanyolca rehberlik
 • Akşam yemekleri
 • Kahve ikramları
 • Her gün 1 şişe kapalı su
 • Seyahat sigortası

  

Program dahil olmayanlar:

 • İstanbul – Havana – İstanbul uçak bileti
 •  50 € Vize ücreti ( Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. )
 • Yemeklerde alınan alkollü içecekler
 • Kişisel harcamalarınız
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

 

Tur Ücreti : 1.170 €

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 220 €uro’dur.

Ödeme şekli:  Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

10 kişi üzeri ve grup indirimi için lütfen arayınız.

 

Rota Danışmanı: Keşfettur

*Küba Turu gezimiz Türsab  Belge No: 6951 nolu A grubu seyahat acentası  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.

İletişim Bilgilerimiz:

Mail:  cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907         Ofis Tel: +90 282 263 4888

 

 

Turumuz hakkında bilgilendirme..

 

Turumuz 16 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Küba turunda yeşil pasaport vizeden muaf, bordo pasaport ise vizeye tabidir. 

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Her hangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan continental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Lütfen gezilerimiz sırasında çöplerimizi çöp kutularına atmaya özen gösteriniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız  müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 21 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. 14 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı ( Türk lirası, Euro ya da Dolar ) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

Keşfetmeniz dileğiyle..

Kalkış ve Dönüş Yeri :

İstanbul Airport 

Hareket Saati

Uçuştan 3 saat önce İstanbul Havalimanında buluşma

Oda

2 kişilik oda  /  tek kişilik oda 

Yanınıza almanızı önereceklerimiz

 • Şapka
 • Güneş kremi
 • Polar ve yağmurluk
 • Fotoğraf makinesi & Telefon
Sizi bekleyenler

*Farklı bir kültür                                    *Amerikan Arabalarıyla Şehir Turu             *Puro yapım atölyeleri

*Güler yüzlü insanlar                            *Nefis lezzetler                                                  *Güzel anılar

Küba'dan Fotoğraflar
SIK SORULAN SORULAR

Küba gezi için vize istiyor mu?

Evet, Küba bordo pasaport sahiplerinden vize istemektedir. Yeşil pasaport sahipleriyse bu gezide vizeden muaftır. Vize ücreti 40 $ olup tarafımızdan alınmaktadır.

Küba güvenli mi?

Küba güvenli bir ülkedir, seyahat sırasında alacağınız tedbir sizin rahat bir gezi geçirmenizi sağlayacaktır.

11 Reviews
Sort By:RatingDate

Yeliz Özsarı

Group Traveller

Uzun zamandır takip etmeme rağmen çok şükür bir gezine katılabildim. Çok keyif aldığım ve iyi ki geldiğim bir gezi oldu. Gezgin biriyle gezmek ayrı keyifmiş. Bize bir çok şey öğrettin. Ayrıca her an bizimle ilgilenmen ve harika bir rehberle kübayı gezmek harikaydı. Yine gezelim

22 Temmuz 2020

Yasemin Güngör

Group Traveller

Cüneytcim seninle ikinci gezim ve yine çok mutlu kaldım. Gerçekten bir gezenle seyahat etmek çok keyifli. Eşimle çok keyifli gezi geçirdik. Yine gezeceğiz.

30 Haziran 2020

Sevinç Akarsu

Group Traveller

Kübayı çok sevdik. Muhteşem bir ülkeymiş yıllardır hayalini kurdum. Mutlaka görülmesi gereken ülkelerin kesinlikle başında. Gezimizin sorunsuz ve keyifle geçmesi için gösterdiğiniz çaba için teşekkür ederim. Butik tur tercih ettiğim için keyif aldım. Mutlaka önereceğim bir turdur. İyi çalışmalar

17 Haziran 2020

Sevda Kalin Aytöre

Group Traveller

Çok keyifli muhteşem bir rehber eşliğinde gezdim. Gülen insanlar, nefis danslar ve eğlenceli gecelerini hiç unutamayacağım. Gösterdiğiniz çaba ve gezimizin sorunsuz geçmesi için büyük mutluluk duydum. Bir dahaki turunuzu iple çekeceğim. Selamlar

8 Nisan 2020

Birol D.

Couple Traveller

Cüneyt keyifli bir Küba turu geçirmemizi sağladığın için teşekkürler. Yine güzel gezilerde görüşmek ümidiyle

7 Nisan 2020
12